CREMA - SPOTŘEBITELSKÁ SOUTĚŽ

CREMA není jen výtečný oříškový krém vhodný ke snídani nebo mlsání. Je to i výtečný krém vhodný k pečení domácích pochoutek!

Proto jsme pro vás připravili speciální a štědrou soutěž, kdy úplně každý vyhraje!

PRAVIDLA soutěže jsou velice jednoduchá:

  • Vyberte si jakoukoliv chuťovou variantu pomazánku CHOCOLAND CREMA (na výběr máte arašídovou, lískooříškovou nebo originální DUO)
  • Použijte pomazánku CREMA k upečení nebo výrobě vlastních domácích buchet, koláčů nebo jakékoliv jiné sladkosti
  • Pošlete nám na emailovou adresu soutez@chocoland.cz fotografii vašeho výrobku a recept, do předmětu e-mailu napište CREMA

VÝHRA
  • Základní výhru vyhrává každý soutěžící - za každou fotografii a recept, který zašlete, vám na emailovou adresu odesílatele zašleme zcela zdarma dětskou vstupenku do jedné z nejoblíbenějších dětských atrakcí - Království železnic v Praze (www.kralovstvi-zeleznic.cz). Každý soutěžící obdrží tedy za jeden soutěžní email jednu dětskou vstupenku!
  • Všechny recepty, které nám zašlete, slosujeme a vítěz obdrží hlavní cenu - dárkový balík plný výrobků CHOCOLAND v hodnotě 1 000 Kč!

Soutěžní emaily můžete odesílat do 31.11.2017 24:00 hodin. Vstupenky budou rozeslány do 10.12.2017. Výherce hlavní ceny bude vyrozuměn 15.12.2017.

CHOCOLAND CREMA

Čokoládové, lískooříškové a zejména arašídové krémy jsou stálicemi mezi výrobky Chocoland. Pod značkou CREMA najdou spotřebitelé lahodné krémy té nejvyšší kvality. Díky ověřeným postupům ve výrobě se krémy vyznačují unikátní jemností a výraznými ořechovými chutěmi.

Nejoblíbenější varianta CREMA - arašídová - je opravdu jedinečná. Obsahuje 32% arašídů, což ji staví na nejvyšší příčku hodnocení z pohledu obsahu ořechů v krému. Jsme skutečně pyšní, že v současné době je Chocoland jediný výrobce, který je schopen vyrobit arašídový krém s tak vysokým obsahem arašídů.

Nová varianta, kterou nabízíme spotřebitelům, ještě dále posouvá laťku kvality výrobků značky Chocoland. Po pečlivém vyhodnocení nových spotřebitelských priorit a trendů ve výživě jsme novou variantu CREMA arašídové vyvinuli bez palmového oleje!


 

PŘÍBĚH POMAZÁNKY CREMA

Není to tak dávno, co internet zaplavily obrázky sklenic, ve kterých bylo názorně předvedeno složení některých kakaových krémů - dva ořechy zaprášené kakaem, spousta cukru a plno tuku. Těžko se smířit s takovým zobrazením oblíbené ranní pochoutky, zvlášť když ji tak rády konzumují i naše děti.
 
A teď druhá možnost - představte si sklenici pomazánky, ve které je 32% ořechů a ve které není palmový tuk. To je jistě mnohem lákavější představa!
 
Platí, že celá třetina sklenice je vlastně plná prvotřídních arašídů.  Specialitou pomazánky CREMA je použití arašídů pražených těsně před výrobou krému, nikoliv vakuovaných. Představte si proces, během kterého se nejprve pomalu praží arašídy, které se následně melou, míchají s cukrem a tukem a následně dlouhé hodiny konšují.  Díky tomu můžeme cítit intenzívní vůni pražených ořechů i po několika měsících.
 
Podstatou vývoje nových krémů je nalézt náhradu za palmový tuk - musí být stejně dobře zpracovatelný, neovlivňovat chuť, vůni ani konzistenci, měl by mít stejné nutriční hodnoty. Jakkoliv receptury receptury jednotlivých krémů prošly v průběhu času zásadním vývojem, základní suroviny zůstávají podobné - ořechy, kakao, cukr a máslo nebo tuk. Cesta zpátky v čase tentokrát není ideální řešení, jsme všichni rádi, že se výrobcům povedlo odklonit se od ztužených tuků a dalších náhražek.
Při vývoji pomazánky CREMA došel tým Chocolandu k finálnímu řešení - volba padla na ořechy Shea. Až ze západní Afriky k nám putují tyto plody Máslovníku afrického, ze kterých se extrahuje bambucké máslo. Ukázalo se, že navzdory vyšší ceně jsou ořechy Shea tou správnou volbou pro novou generaci krémů.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE O PALMOVÉM TUKU?

časopis Krásná a zdravá 2017

CO JE TO PALMOVÝ TUK
Lisováním tropické palmy olejné se získává jeden nejrozšířenější jedlý rostlinný olej - palmový. Původně se palmy pěstovaly v západní Africe, vzhledem ke světové spotřebě a efektivitě pěstování se v současnosti palmy olejné pěstují v celém tropickém pásmu od rovníku do 10° zeměpisné šířky.
Palmový tuk je v současné době jedním z nejpoužívanějších rostlinných produktů - nejvíce se využívá v potravinářství, své použití si však našel i u výrobců kosmetiky, krmiv pro zvířata a dokonce i při výrobě energie či průmyslových maziv.
Obsahuje nasycené mastné kyseliny (kyselinu olejovou a palmitou), přírodní karoteny, betakaroten, velké množství vitaminu E a jiné důležité látky, má vysokou trvanlivost.


"CO S PALMOVÝM TUKEM?
Co je vlastně důvodem, že palmu najdeme prakticky v každém potravinářském výrobku? Nepochybně cena - palmový tuk je minimálně o 50% levnější, než třeba řepkový olej a můžeme tušit, že každý výrobce v rámci cenového boje sáhne po surovinách, které mu výrobek neprodraží. Druhým důvodem je určitě i dobrá zpracovatelnost palmového tuku - snáší dobře vysoké teploty, nepřepaluje se, má vysoký bod tání, takže jeho použití třeba v polevách je pro výrobce či cukráře vlastně ideální. Dá se určitě říci, že navzdory ceně se rozhodně nejedná o nějakou „náhražku“, kterou by výrobci šidili spotřebitele. Radek Stuchlík, obchodní ředitel čokoládovny Chocoland nám k tomu řekl následující: „pochopitelně sledujeme nové trendy v potravinářství a vidíme, že boj proti palmovým tukům nelze ignorovat. I když s některými argumenty odborně nesouhlasíme, vnímáme, že skupinu spotřebitelů, kteří palmové tuky konzumovat nechtějí, nelze ignorovat. Pochopitelně nejsme jen odborníci, ale i obchodníci, je proto pro nás vlastně povinnost nabídnout i nové receptury - jsme rádi, že jsme dokázali vyvinout například recepturu čokoládových a arašídových pomazánek Crema, které jsou bez palmového tuku.“  ČÍST DÁLE..

NAPSALI O NÁS - www.rodina.cz

CHOCOLAND CREMA - NEJVYŠŠÍ OBSAH OŘECHŮ A BEZ PALMOVÉHO TUKU! 

Mezi stálice na čokoládovém nebi už dlouhá léta patří čokoládové a oříškové pomazánky. Lískooříškové, arašídové, kakaové či bílé, všechny nás lákají svou jemností a neodolatelnou vůní. Pomazánky jsou neodmyslitelnou součástí dětských snídaní i oblíbeným pamlskem dospělých.

VYSOKÝ OBSAH ARAŠÍDŮ V POMAZÁNCE CREMA 

Novinka na našich pultech - CHOCOLAND CREMA - je v mnoha ohledech výjimečná. Obsahuje 32% nejkvalitnějších arašídů, což ji řadí na čelo pomyslného žebříčku běžně prodávaných pomazánek. Platí, že celá třetina sklenice je vlastně plná prvotřídních arašídů..
Specialitou pomazánky CREMA je použití arašídů pražených těsně před výrobou krému. Představte si proces, během kterého se nejprve pečlivě a pomalu praží arašídy, které se následně melou a míchají s cukrem a tukem a následně dlouhé hodiny konšují. Díky tomu můžeme cítit intenzívní vůni pražených ořechů a na jazyku okusit jemnou a hladivou konzistenci samotného krému.

Více najdete na www.rodina.cz - CREMA