HISTORIE

Více než stoletá historie společnosti CHOCOLAND se začala psát již v roce 1894, kdy její předchůdce, společnost Kolínská továrna, začala s výrobou kávové náhražky - Kolínské cikorky, známé v celém Rakousku-Uhersku.

Obliba výrobků Kolínské cikorky trvala až do 50. let minulého století, kdy byla firma stejně jako mnoho dalších v tehdejším Československu znárodněna a stala se součástí potravinářského gigantu Čokoládovny.
Pod názvem Soja Kolín se firma specializovala na zpracování sóji a výrobu potravinářských polotovarů zejména pro další závody společnosti Čokoládovny.

Od 60. let minulého století disponuje továrna v Kolíně největší kapacitou na zpracování sójových bobů určených k přípravě produktů lidské výživy ve střední Evropě.

 

NOVODOBÁ HISTORIE

Po vstupu zahraničních partnerů Nestlé a Danone do Čokoládoven došlo v 90. letech k zásadní restrukturalizaci a v jejím rámci k prodeji závodu Soja Kolín. Představitelem stoleté tradice a nositelem dlouholetých zkušeností se špičkovou potravinářskou výrobou se tak stala společnost ALTIS® Kolín.

Ta své aktivity později spojila s berounskou firmou Chocoland Beri, lídrem na trhu sezónních čokoládových figurek a jediným výrobce ledové čokolády v České republice. Výroba byla koncentrována do kolínské továrny a procesy byly nastaveny tak, aby z spojení mohli těžit zákazníci obou společností. Rozšířil se sortiment, byla zefektivněna výroba a distribuce a zlepšily se služby zákazníkům.
Na přelomu roku 2013 a 2014 dochází k velké změně - obě spolupracující společnosti Altis Kolín a Chocoland Beri se sloučily v jednu - CHOCOLAND a.s.
 
Dnes značka CHOCOLAND v sobě spojuje více než stoletou potravinářskou tradici i nejnovější trendy v oblasti výroby cukrovinek. Čerpá z historie sahající až do 19. století, ale zároveň sází na moderní technologie a vybavení. Společnost sází na bohaté zkušenosti v oboru, řemeslo a um svých pracovníků a profesionální vztah se svými obchodními partnery. A samozřejmě - pozorné vnímání požadavků svých zákazníků..